ochutnávka šamanismu

setkání s medicínou v nás...

Šamanismus je cestou života, cestou srdce, cestou harmonických vztahů.

Není spojený s žádnými dogmaty ani s náboženstvím.

 Zabývá se harmonií a rovnováhou.

Učí nás spojení se zemí i s univerzem a vědomé navracení se do prostoru jednoty a propojení se vším.

Proč ochutnávka?

Jednoduše proto, že šamanská cesta je pochopení vlastním prožitkem. Může být napsáno mnoho teorií o čemkoliv, ale pokud nezískáme vlastní zkušenost, nikdy plně neprocítíme, co za těmi slovy stojí. Jakmile zkušenost plně a hluboce procítíme, spojíme se s její podstatou, a pak ji můžeme plně integrovat a žít ji.

Řekni mi, já to zapomenu. Ukaž mi, možná si to zapamatuji. Nech mě to zkusit a já to pochopím!

Kdo je to šaman?

Šamani jsou bytosti hluboce propojené se samotným Stvořitelem i s Matkou Zemí, s předky a kořeny. Ovládají stav bytí v přirozeném stavu, do kterého se dostávají pomocí různých technik od bubnování, chřestění, zpěvů posvátných písní zvaných Icaro, tancem až po propojení s rostlinnými medicínami. Komunikují s duchy neboli spirity i s našimi předky.

Šamani vědí, že vše obsahuje ducha a má svou energii – lidé, příroda a všechny bytosti v ní (rostliny, zvířata, krystaly,..).  Mnozí šamani se věnují medicínské práci s různými bylinami a mohou ovládat i energetické léčení – v peruánské kultuře se takoví nazývají kurandero.

Každý šaman má své specifické dary, které sdílí. Mezi tyto dary může patřit nejen dar léčení, ale i dar zvuku, tance, provádění různých rituálů a obřadů, dar vidět do minulosti i budoucnosti, cestovat do různých realit, dar léčit zvířata, dar sdílet moudrost …každý má svou vlastní jedinečnost. Skrze tyto dary udržuje energetickou rovnováhu, odblokovává stagnující energii a nechává ji znovu rozproudit nebo usměrňuje a rozvádí nahromaděnou energii jak na úrovni mikrokosmu tak na úrovni makrokosmu.

Šamani ctí rovnováhu všehomíra, žijí v souladu s vesmírnými zákony a respektují princip vzájemnosti. Mnohdy žijí mezi námi jako ti nejobyčejnější lidé a přitom mají mimořádné dary a schopnosti. Mimo ně ale mají i své lidské vlastnosti a svůj charakter, který nepopírají. Nepotřebují si na něco hrát nebo předstírat svoji vyjimečnost. Žijí na samotě v přírodě či veřejně, ale žijí ve vnitřním tichu a klidu v propojení se VŠÍM skrze jejich skutečné JÁ. Jsou, kým jsou a vědí, proč a kam směřují.

Kakaová ceremonie

Kakaová ceremonie je spojená s tvořením bezpečného posvátného prostoru se záměrem spočinutí ve vlastním těle, v jeho energii a vědomí. Umožňuje opravdové vnímání a prožívání sebe ve zklidnění a utišení se – navrácení se k sobě domů.

Tento návrat domů do JÁ JSEM je předpokladem pro vytváření harmonického a laskavého prostředí tady na Zemi. 

Medicína kakaa byla podle mého vnímání proto znovu objevena a přivezena ze střední a jižní Ameriky ze zemí jako jsou např. Peru, Guatemala, Ekvádor k nám do srdce Evropy, aby zde otevírala srdce lidí, aby navrátila SouCit i úsměv, který se bude projevovat uvnitř i navenek.

Každá ceremonie je jedinečným a neopakovatelným dílem přítomného okamžiku, a proto má svou vlastní magii. Jedno mají ale ceremonie společné a tím je zastavení se a načerpání nové energie, síly a inspirace.

Ceremoniální kakao

Ceremoniální kakao blahodárně působí na naši náladu, otevírá srdeční čakru a propojuje nás s naším nitrem a vnitřní esencí, za což vděčíme látce zvané theobromin, která uvolňuje endorfiny tvz. hormony štěstí a molekule Anandamid, zvané molekula blaženosti. Její název pochází ze sanskrtu ze slova Ananda, což znamená blaženost. V józe má ale význam pouze ve trojici SAT – CHIT – ANANDA = Bytí – Vědomí – Blaženost.

Říká se, že když máte na jazyku něco zjevně sladkého, ucítíte chuť sladkosti. Stejně tak pokud máte v srdci oddanost (Bhakti), mír, (Shanti) a lásku k Bohu (Premu), budete naplněni blažeností (Anandou).

Kakao působí podobně jako kofein jen s tím rozdílem, že káva stimuluje a kakao uvolňuje. Káva má obvykle rychlý nástup i odeznění, kakao však působí pomaleji, ale dlouhodobě, čímž přispívá k větší vitalitě organizmu. V menších dávkách ho lze pít denně.

Obsahuje řadu minerálních látek jako jsou hořčík, zinek, vápník, draslík, železo, dále má vysoký obsah antioxidantů a vitamínů skupiny B, A, C, E. Díky vysokému obsahu hořčíku uvolňuje napětí ve svalech. Působí jako antidepresivum, zmírňuje premenstruační symptomy, snižuje vysoký krevní tlak, podporuje proudění krve, pozitivně ovlivňuje imunitu.

Kakao napomáhá více poznat sebe sama, odbourat některé vnitřní bloky či přesvědčení, která nám již neslouží. Umožňuje spojení s intuicí, kreativitou a působí také jako afrodiziakum, čímž podporuje naši sexualitu a s ní spojenou aktivitu, živost, tvořivost. Prohlubuje a harmonizuje všechny naše vztahy.

Doporučení: 

 • minimálně jeden před ceremonií vynechejte masitou stravu 
 • v den ceremonie nepijte kávu, alkohol a neužívejte jiné povzbuzující látky 
 • přijďte s lehkým žaludkem, ne po velkém jídle 
 • můžete si s sebou vzít osobní předměty na oltář na nabití 
 • máte-li svůj oblíbený hrneček na kakao, vemte si jej  
 • chcete-li se projevit hudebně či zpěvem, přineste si hudební nástroj např. buben, chřestidlo, kytaru 
 • pijte dostatečné množství vody před i při průběhu ceremonie 

Není vhodné pokud: 

 • užíváte antidepresiva 
 • máte závažné onemocnění srdce 
 • vysoký krevní tlak 
 • při epilepsii 
 • těhotné ženy by měly užívat menší množství a vzít v úvahu celkový zdravotní stav 
 • jste přecitlivělí na histamin, který je v kakau obsažen 
 • v kakau je obsažen kofein – může způsobit dočasnou nespavost 

Ceremoniálního kakao pro jednu osobu jeden šálek cca 150 ml – 250 Kč.

Šálek ceremoniálního kakaa si lze objednat i k tantrickým masážím. Doporučuji při delší době masáže 120 minut a více pro plné vychutnání doteku a propojení se medicínou v těle. Nutné objednat min jeden den předem.

reference

Prožitky mých klientů

Nikdy mě ženské kruhy nelákaly. Poté co jsem absolvovala svůj první ženský kruh s Martinou a Míšou na kurzu Kvantry, jsem absolutně změnila názor a považuji je vždy za to nejlepší z kurzu a nenechám si je nikdy ujít i jako samostatné akce. Ta hloubka ženského propojení, kterou umí vytvořit je neuvěřitelná a absolutní. Vytvoření atmosféry čistého bezpečí a důvěry, možnost se otevřít všemu, projít si vším, co potřebujeme, hluboké momenty a uvědomění, sdílení...přichází spousta odpovědí a AHA momentů... K Martince mám absolutní důvěru, vidí očím neviditelné...Děkuji za ženské kruhy s Martinkou
Jana
Ženský kruh by měla prožít každá žena. Najde tam velkou podporu od ostatních, načerpá inspiraci z témat ostatních žen, zažije něco nového, nechá se opečovat a zároveň dá péči jiné ženě.
Romana Cupalová
Ženský kruh je úžasný nezapomenutelný zážitek. Víc se prohloubit do role ženy je to nezapomenutelný zážitek 💝. Martinko, jsi úžasná milá žena na svém místě.
Blažena

Nejnovější články na blogu

Pránické léčení

Pranic Healing

O zakladateli Pranic Healing® Pranic Healing® je dílem a odkazem zakladatele čínského původu Mistra Choa Kok Sui, který se narodil

číst dál »