blog

Léčivá síla barev nejen na jaře

Je jaro, čas spojený s čerstvou energií, očistou a barvami třeba v podobě již proběhlých Velikonoc. Příroda se začíná zelenat, kvetou první jarní květiny i stromy a barevnou symboliku v sobě ukrývá i projekt MaGenTa.

Barva magenta vzniká spojením modrého a červeného světla. Modrá symbolizuje barvu nebe – vědomí, ducha a červená barva žhavou základní energii Matky Země. S dotekem vědomí a energie se setkáváme při tantrické masáži. S barevnými principy pak při léčení barevnou pránou.

Seznámení s léčivou sílou jednotlivých barev

Dnes bych Vás ráda seznámila s léčivou energií barev, které používáme při pránickém léčení. K některým barvám jsem uvedla i příklady ze své osobní zkušenosti. Možná vám tento článek poskytne inspiraci, proč k vám některé barvy více promlouvají,a máte pocit, že je více potřebujete. Intuitivně se jimi obklopujete, nosíte je na oblečení či jako drahé kameny, nebo konzumujete potraviny, které vás svou barevností přitahují a které obvykle barevně ladí k barvě odpovídající čakry. Možná vám přijde i uvědomění co ve vás jaká barva vyvolává za emoce a pocity a můžete je porovnat s vlastností barevné prány, která se využívá pro léčení. Jako klient si nemůžete vybrat, jakou barvou chcete léčit, jelikož jsou na to stanovené přesně dané postupy dle zkušeností, výzkumu a praxe Mr. Choa Kok Sui a jeho následovníků.

Bílá barva

Základní prána je ve vzduchu, přichází ze slunce i ze země. Tuto formu prány můžeme zrakem pozorovat. Já sama jsem ji viděla už jako dítě, jen jsem nevěděla, že se jedná o pránu. To bylo první překvapení na úvodním pránickém semináři, které Vám nebudu prozrazovat ať se máte na co těšit, pokud na něj někdy zavítáte. Při rozkladu základní prány vzniká 6 barev, které obsahují barvy duhy.

Červená barva

Posiluje, ohřívá, rozpíná, rozšiřuje, zlepšuje krevní oběh, opravuje tkáně a buňky, udržuje fyzické tělo, vitalizuje krev, tkáně a kosti, stimuluje, aktivuje, léčí rány, odstraňuje celkovou únavu a slabost. Její použití musí být aplikováno citlivě.

Při jednom z mých prvních léčení barevnou pránou se díky jejímu přílišnému využití spustila horečka, což ve výsledku urychlilo postup nemoci, ale ne vždy to je žádaným efektem.

Oranžová barva

Podporuje vypuzování, vylučování odpadních látek, jedů a bakterií, odstraňování zduření, otoků, tlaku, čištění, uvolňuje poškozenou energii, rozpouští, potlačování příznaků alergie.
Další vlastnosti: extrakce, rozdělování, explozivita, destrukce.
I s touto barvou se musí nakládat velice opatrně obzvláště u citlivých orgánů.

Mé setkání s expanzivitou oranžové prány, bylo při probuzení po večeru s větším množstvím alkoholu. To ráno, ještě než jsem vstala, mě sice bolela hlava, ale k mému údivu byla celá místnost zahlcena oranžovou barvou, která měla bodavé ohraničení jako tělo ježka či dikobraza a která vycházela ze mě. Několikrát jsem rychle mrkla, abych se ujistila, že to co vidím, opravdu vidím. Bylo to velmi rozšířené energetické tělo, plné oranžové prány, kterou právě alkohol obsahuje. I tak se může bytost alkoholu ukázat. Jelikož alkohol čistí, rozpouští a jeho vlastností je i zmíněná expanzivita.

Žlutá barva

Spojuje, podporuje soudržnost a přeměnu látek v organismu, množení buněk a růst, stimuluje nervy, je nezbytná pro zdravé tkáně, orgány a kosti. Je velkým pomocníkem při zlomeninách a kožních problémech a využívá se i při regeneraci buněk.

Podle mého vnímání a zkušeností tuto barvu zlomené kosti téměř až nasávají a poté krásně rychle srůstají a hojí se.

Zelená barva

Rozkládá, podporuje trávení, odstraňuje zduření, otoky, tlak, čistí, detoxikuje, dezinfikuje, rozpouští, ničí nebo rozkládá mrtvé či nemocné buňky, napomáhá rozpouštění krevních sraženin. Používá se zejména pro celkové čištění aury i čištění nemocné části fyzického těla. Po vyčištění umožňuje tělu opět přijímat zdravou a čerstvou pránu, která aktivuje samoléčebný proces.

Modrá barva

Dezinfikuje a působí proti zánětům, tlumí, ohraničuje a vymezuje, zjemňuje, je mírně anestetická, chladivá, zlepšuje ohebnost a pružnost, podporuje srážlivost krve.

Při psaní textu k modré barvě se mi vybavila úsměvná hláška ze semináře: “Tak a teď z vás všech udělám šmouly !!!”, kterou pronesl někdo z účastníků při výuce o stabilizaci vyslané energie po provedeném ošetření. Modrou vždy : “Stabilizovat, stabilizovat, stabilizovat!”

Fialová barva

Má vlastnosti všech předchozích prán, využívá se zejména u vážných onemocnění  někdy i v kombinaci s dalšími barvami. Nejčastěji se aplikuje na podporu hojení čerstvých ran.

a mimo to používáme ještě tyto barvy:

Elektricky Fialová – je nazývána též jako božská energie, jelikož vstupuje do těla korunní čakrou. Nese vlastnosti všech ostatních prán, ale je mnohem silnější. Regeneruje poškozené nervy, orgány, má silný dezinfekční účinek, urychluje uzdravování při vážných nemocech, pro její specifickou vlastnost se využívá i při pránické psychoterapii a při tvorbě energetických ochran a štítů. Účinnost využití této barvy je odvislá na zkušenostech a praxi léčitele i na jeho pravidelném praktikování zejména Meditace Spojených Srdcí.

Ošetření touto barvou je pro většinu klientů velmi příjemné, zklidňující a uvolňující. Zejména při pránické psychoterapii uvádí do hlubokého meditativního stavu a spojení se svou podstatou. V tomto stavu lze dobře nahlížet na daný problém a dochází až k překvapivým uvědoměním, která mohou výrazně posunout proces léčení a uzdravování.

Zlatá barva

Bývá často zobrazována na obrázcích svatých jako svatozář, sloup světla, který může obsahovat symbol bílé holubice. Někteří svatí bývají zobrazeni ve zlatém těle. Zlatá neboli duchovní energie sestupuje ve formě elektricky fialové a při kontaktu s éterickým tělem vytvoří zlatou pránu, která potom prostupuje do fyzického těla, kde změní barvu na červenou. Je to velmi delikátní barva, používá se výjimečně a především na citlivé orgány a také při pránickém faceliftu.

Zlatou barvu miluji hlavně při meditacích, kdy vnímám, jak mě hluboce vyživuje jako proud, který sestupuje a prostupuje mnou. Vnímám, že při pravidelných meditacích Spojených srdcí a při pránickému léčení se mění i mé energetické pole i já jako bytost. Díky vnímání posvátnosti této barvy jsem také pochopila, proč se zlatá barva i zlato tolik používá v duchovních praxích a rituálech. Zlatá barva je jednou z nevyšších duchovních barev a zlato jako drahý kov nese velmi vysoké vibrace.

Tento článek je informativního charakteru a nenahrazuje plnohodnotnou techniku léčení barevnou pránou. Sami ji bez absolvování výuky na pokročilém semináři pránického léčení nezkoušejte.

Samozřejmě, ale můžete využít její přínosy a efekty v rámci pránického ošetření, kterým vás velmi ráda provedu.

Sdílejte:

Další články:

Pránické léčení

Pranic Healing

O zakladateli Pranic Healing® Pranic Healing® je dílem a odkazem zakladatele čínského původu Mistra Choa Kok Sui, který se narodil

číst dál »

Martina Magdalena

Jsem bytost jdoucí po cestě, jsem průvodkyní, zastávkou i ukazatelem

Díky učení, které jsem načerpala, nyní kráčím ve službě světla, lásky, energie, vědomí i vášně života. Své dary a naplnění realizuji skrze tantrické masáže, pránické léčení, pořádání ženských i smíšených kruhů, rituálů, tantrických setkání, a láskyplných kakaových ceremonií. 

Mé oblíbené články
Mé služby